مجتمع کاغذ سنگی یزد
سه شنبه , ۱ مهر ۱۳۹۹
خانه / مقوا سنگی / واحد تولید مقوا سنگی در ایران

واحد تولید مقوا سنگی در ایران

واحد تولید مقوا سنگی در ایران
واحد تولید مقوا سنگی در ایران مجتمع تولید کاغذ سنگی یزد می باشد. این واحد تولید مقوایی تولید می کند که از نظر کیفیت و کارایی بسیار مناسب تر سایر مقوا ها می باشد و این ویژگی هنگام استفاده به راحتی مشخص می شود.
یکی از راهکار های حفاظت از طبیعت تولید مقوا سنگی به جای مقوای معمولی می باشد. همانطور که مستحضر هستید مصرف مقوا در کشور زیاد است به طوریکه این مقوا ها پس از استفاده به طور انبوهی انباشت زباله می کنند. بازیافت این مقوا ها و تولید مجدد مقوا معمولی موجب پایین آمدن سطح کیفیت آن می شود، بنابراین به تولید مقوا سنگی روی آوردند. استفاده از مقوا سنگی با استقبال بی نظیری مواجه شد زیرا:

  • تولید مقوا سنگی نیاز به ایجاد روکش های سلفونی و خدمات دیگر مانند لمینت و… برای ایجاد استحکام و ضد آب شدن و بالا بردن کیفیت چاپ ندارد چون این ویژگی ها در مقوا سنگی وجود دارد.
  • به دلیل نداشتن خدمات سلفونی کشی، لمینت و… قیمت مناسب تری دارد.
  • این مقوا ها قابل بازیافت می باشد و مواد حاصل از بازیافت به طور مجدد می توانند در تولید مقوا سنگی استفاده شوند بدون اینکه کیفیتش تغییری کند.
  • مقوا سنگی کاملا بهداشتی و خنثی است بنابراین موجب ایجاد هیچ واکنشی نمی شود، از اینرو می توان در بسته بندی مواد خوراکی و دارویی و… از آن استفاده نمود بدون اینکه نیاز به روکش داخلی داشته باشد.
  •  تجزیه مقوا سنگی در طبیعت پس از گذشت حداکثر یکسال انجام می شود زیرا بافت مقوا سنگی در مقابل اشعه خورشید از بین می رود، به همین دلیل انباشت زباله نمی کند.

موارد استفاده از مقوا سنگی

موارد استفاده از مقوا سنگی

از مقوا سنگی به دلیل زیبایی بی نظیر و کیفیت بالا در صنایع زیادی استفاده می شود، از جمله در تولید کارتن های بسته بندی انواع اسباب بازی، وسایل برقی، خانگی و…، برای تولید انواع هارد باکس و جعبه های تبلیغاتی، جهت بسته بندی مواد غذایی و بهداشتی (آرایشی و دارویی)، تولید انواع پوستر های تبلیغاتی، تولید تقویم های رومیزی و دیواری، تولید کاغذ دیواری و به طور کلی در همه ی صنایعی که از مقوا استفاده می کنند.

انواع چاپ قابل انجام روی مقوا سنگی

امکان چاپ روی مقوا سنگی وجود دارد انواع چاپ قابل انجام روی مقوا سنگی همان چاپ های قابل انجام روی کاغذ سنگی است. این چاپ ها عبارتند از چاپ برجسته، چهار رنگ، یو وی موضعی و کلیه چاپ هایی که برای انجام آن ها نیاز به حرارت زیاد و اشعه یو وی نیست.

انواع چاپ قابل انجام روی مقوا سنگی
چاپ یو وی موضعی از اشعه یو وی استفاده می کند اما چون این اشعه به طور لحظه ای بر سطح مقوا تابیده می شود موجب آسیب رسیدن به آن نمی شود.

واحد تولید مقوا سنگی در ایران
مجتمع کاغذ سنگی یزد