مجتمع کاغذ سنگی یزد
دوشنبه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
خانه / کاغذ سنگ / یزد اولین تولید کننده کاغذ از سنگ کشور

یزد اولین تولید کننده کاغذ از سنگ کشور

یزد اولین تولید کننده کاغذ از سنگ کشور
استان یزد به عنوان اولین تولید کننده کاغذ از سنگ کشور که در حال تولید انبوه کاغذ سنگی است تنها کارخانه فعال در خاورمیانه می باشد که کاغذ سنگی با کیفیتی را تولید می کند به همین دلیل است که اهمیت زیادی بر اقتصاد کشور دارد.
کشور های انگشت شماری در جهان در حال تولید کاغذ سنگی می باشند. تنها یکی از این کشور های تولید کننده در خاورمیانه وجود دارد که آن کشور ایران است به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. دلیل اینکه سایر کشور های خاورمیانه از توانایی تولید این کاغذ محروم اند عدم وجود منابع سنگ آهک در آن کشور ها است، زیرا سنگ آهک اصلی ترین ماده تشکیل دهنده کاغذ سنگی می باشد.

کارخانه کاغذ سنگی یزد

کاغذی که در کارخانه کاغذ سنگی یزد تولید می شود با مواد اولیه کاملا مرغوب و درجه یک ایرانی که از معادن بهره برداری می شود و با استفاده از روشی کاملا بومی به دست می آید به همین دلیل است که تفاوت هایی با کاغذ سنگی سایر کشور ها دارد. این تفاوت ها که موجب برتری کاغذ سنگی ایرانی شده دو طرفه بودن و نرمی و لطافت خاص آن است.

کارخانه کاغذ سنگی یزد

برای خرید کاغذ سنگی تولید شده در استان یزد نیازی به سفر به این استان برای ثبت سفارش نیست، راهکار های مختلفی برای خرید کاغذ سنگی وجود دارد که عبارتند از: خرید از نمایندگی های رسمی کارخانه کاغذ سنگی در استان خود یا ثبت سفارش به صورت اینترنتی در مجتمع کاغذ سنگی یزد، لازم به ذکر است که قیمت کاغذ سنگی در هر دو صورت یکسان بوده و متناسب با قیمت فروش از کارخانه می باشد.

دلایل اهمیت تولید کاغذ سنگی در کشور

تولید کاغذ سنگی در کشور به دلایل زیادی حائز اهمیت است از جمله به دلیل اینکه بیشتر نواحی کشور خشک و بیابانی است بنابراین تولید کاغذ سلولزی با محدودیت مواجه است از اینرو برای تامین نیاز بازار به کاغذ باید واردات صورت گیرد که آثار مخربی برای کشور دارد. بنابراین با تولید کاغذ سنگ کاغذ مورد نیاز صنایع در داخل تامین می شود که موجب جلوگیری از خروج ارز داخلی می شود.

دلایل اهمیت تولید کاغذ سنگی در کشور
از طرفی با تولید کاغذ سنگ از فروش منابع سنگ آهک به صورت خام به کشور های دیگر جلوگیری می شود. همچنین با افزایش تولیدات داخلی صادرات کاغذ سنگی به سایر کشور ها امکان پذیر می شود که فواید زیادی به همراه دارد.
گفتنی است که تولید کاغذ سنگی به جای کاغذ سلولزی کمک بزرگی برای جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی به شمار می آید.

یزد اولین تولید کننده کاغذ از سنگ کشور

مطلب پیشنهادی

کارخانه تولید کننده کاغذ سنگ یزد

کارخانه تولید کننده کاغذ سنگ یزد

کارخانه تولید کننده کاغذ سنگ یزد کارخانه کاغذ سنگ یزد تولید کننده انواع ضخامت های …

مجتمع کاغذ سنگی یزد